Publiczna Szkoła Podstawowa w Naroku

AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA

DLA RODZICÓW

PEDAGOG

PROGRAMY EDUKACYJNE

GRONO PEDAGOGICZNE

ORGANIZACJE_SZKOLNE

O SZKOLE

eTWINNING

PUBLIKACJE

ARCHIWUM 2019/20

ARCHIWUM 2018/19

ARCHIWUM 2017/18

ARCHIWUM 2016/17

ARCHIWUM 2015/16

ARCHIWUM 2014/15

Podręczniki na rok szkolny 2019/20

Ostatnie zmiany

2020-08-29

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku

ADRES: Narok, ul. Szkolna 19; 49-120 Dąbrowa

Tel. (077) 464 20 02, e-mail: pspnarok@gminadabrowa.pl

 

STATUT SZKOŁY

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2019-20

HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

REKRUTACJA

Ochrona danych osobowych

e-Dziennik

instrukcja logowania do e-Dziennika

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzule informacyjne

Procedury egzaninu ósmoklasisty

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty

Przedmiotowy System Oceniania

Programy i podręczniki

WAŻNE LINKI:

MEN

Kuratorium Oświaty

OKE

Gmina Dąbrowa

 

  Realizowane projekty:
   
   

Odpłatność za obiady w PSP Narok rok szk. 2019/2020 (płatne w sekretariacie szkoły)

Miesiąc Kwota/liczba dni (3,50 zł za obiad/4,50 os. dorosła) Płatne do …
Wrzesień 2019 56 zł (16 dni) (72 zł dorosły) 09.09.2019 (do godz.11:00)
Październik 2019 80,50 zł (23 dni) (103,50 zł dorosły) 27.09.2019 (do godz.11:00)
Listopad 2019 66,50 zł (19 dni) (85,50 zł dorosły) 31.10.2019 (do godz.11:00)
Grudzień 2019 52,50 zł (15 dni) (67,50 zł dorosły) 29.11.2019 (do godz.11:00)

Informuję, że zgodnie z obecnym stanem prawnym szkoła nie ma obowiązku ubezpieczania uczniów

w zakresie NNW z wyjątkiem sytuacji, gdy szkoła organizuje wycieczkę. Rada Rodziców także nie ma takich uprawnień.

Rodzice ubezpieczają dzieci samodzielnie.

Przemysław Gajos

Dyrektor PSP w Naroku


Uwaga!

Dyrektor PSP w Naroku informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w dniu 2 września 2019:

- „rogi obfitości” (tyty) dla uczniów kl. I proszę przynosić do świetlicy szkoły od godz. 7:00

- godz. 8:15 msza św. w kościele w Naroku

- godz. 9:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Przemysław Gajos

Dyrektor PSP w Naroku


Podręczniki na rok szkolny 2019/20

język niemiecki - do pobrania

religia kl. I - III - do pobrania

religia kl. IV - VIII - do pobrania


Witajcie wakacje!

Nadszedł czas odpoczynku i pożegnań. 19 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Był to historyczny moment dla społeczności szkolnej, ponieważ po kilkunastoletniej przerwie znów żegnaliśmy ósmoklasistów. Nasi absolwenci wystąpili w specjalnie zakupionych na tę uroczystość togach i biretach. W ten sposób zapoczątkowali nową tradycję szkolną, która ma podnosić rangę pożegnania absolwentów w przyszłości. Uczniowie klasy siódmej w przygotowanym przez siebie programie artystycznym ciepłym słowem i piosenką pożegnali ze wzruszeniem swoich starszych kolegów, którzy z rąk pana dyrektora i wychowawcy otrzymali świadectwa i dyplomy ukończenia szkoły podstawowej.

W uroczystości wzięli udział także rodzice i nauczyciele oraz uczniowie pozostałych klas. Pan dyrektor podsumował rok szkolny, przybliżył największe osiągnięcia uczniów, dziękując wszystkim za wytrwałą pracę. Uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy. Statuetkami „Przyjaciel Szkoły” uhonorowano również kilkoro rodziców naszych absolwentów , którzy przez osiem lat poświęcali swój czas podczas przygotowywania różnych przedsięwzięć i uroczystości szkolnych.

Życzymy absolwentom mądrych wyborów życiowych i powodzenia w podejmowaniu decyzji a całej społeczności szkolnej dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

P. Gajos

Galeria zdjęć


Apel podsumowujący rok szkolny 2018/2019

17 czerwca na apelu podsumowującym rok szkolny uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni za osiągnięcia w konkursach i zawodach, których naprawdę było sporo. Każdy mógł się wykazać. Była też okazja wręczenia kart rowerowych dla czwartoklasistów. Również panie uczące języków nagrodziły w konkursach językowych najpilniejszych uczniów. Cieszymy się z licznych sukcesów naszych uczniów na szczeblu ogólnopolskim i godne reprezentowanie szkoły w środowisku. Uczniowie klasy V pod kierunkiem Pani Marii Sikory przygotowali oprawę choreograficzną do piosenki „ Vagabundenlied” wprowadzając wszystkich w wakacyjny nastój.

                                                              Izabela Buhl – przew. SU


KOMERS KLASY VIII

Uczniowie klasy VIII przez długi czas przygotowali się do komersu: dekorowali salę, pisali podziękowania i przemówienia. Uroczyste pożegnanie klasy VIII odbyło się 18 czerwca 2019 r. Komers rozpoczął się Polonezem, który znakomicie poprowadziła pierwsza para: Oskar Baum wraz z Pauliną Kijowską. Następnie zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentację, którą przygotowała Natalia Sztandera wraz z Andrzejem Szczeponkiem. Po części oficjalnej, parkiet opanowali uczniowie oraz nauczyciele, którzy znakomicie bawili się do późnych godzin wieczornych.
Serdecznie dziękuję rodzicom za zorganizowanie uczniom komersu.

Agnieszka Tracz-Chojnacka

Galeria zdjęć


BRAWO WOJTEK!

Mam wielką przyjemność ogłosić, że uczeń klasy V Wojtek Podgórski zajął 9 miejsce i otrzymał dyplom laureata w ogólnopolskim konkursie ALBUS z języka angielskiego zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
W konkursie z języka angielskiego wzięło udział 1958 uczniów z klasy V.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Tracz-Chojnacka


Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Językowego „Mistrz Misia Theo”

Uczniowie klasa I-III kolejny już raz brali udział w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego „ Mistrz Misia Theo”, który to jest bohaterem podręcznika do nauki języka niemieckiego i wielkim przyjacielem dzieci.

Celem konkursu jest wykazanie się umiejętnościami posługiwania językiem niemieckim w codziennych sytuacjach oraz znajomością świata Misia Theo.

Mali mistrzowie językowi odebrali na apelu podsumowującym rok szkolny dyplomy oraz słodkie upominki.

Maria Sikora

Galeria zdjęć


Sukcesy z matematyki

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach matematycznych. W br. szkolnym uczestniczyli w Kangurze Matematycznym, sesji zimowej ogólnopolskiego konkursu Olimpus, w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes-Matematyka.plus, a także w XVII Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora PLO Nr I w Opolu. I choć czasem uczniowie muszą zadowolić się dyplomami za udział, to mają świadomość, że rośnie ich motywacja do uczenia się matematyki, a także duch rywalizacji, który sprawia, że możemy być dumni z naszych uczniów, z ich poziomu wiedzy i umiejętności często wykraczających poza podstawę programową.

Jest nam bardzo miło, gdyż w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes-Matematyka.plus, uczeń Wojciech Podgórski z klasy V otrzymał tytuł laureata I stopnia za zdobycie 96 na 100 punktów, Tomasz Stasiak z klasy IV otrzymał tytuł laureata V stopnia za 80/100 punktów, zaś Oliwia Młyńczak z klasy V - tytuł laureata V stopnia za 80/100 punktów. Gratulujemy udziału, doskonałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Galeria zdjęć

Bogumiła Angel


Kangur matematyczny 2019

05 czerwca 2019 r. w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII edycji konkursu Kangur matematyczny. W naszym regionie laureatami zostało 5 uczniów oraz  59 uczniów uzyskało wynik bardzo dobry. Uczeń naszej szkoły - Wojciech Podgórski uzyskał w konkursie bardzo dobry wynik. Wojtek otrzymał dyplom, statuetkę, książkę i bon podarunkowy.

Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” to największy międzynarodowy konkurs adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Ten znany na całym świecie konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach 80 XX wieku  przez wielkiej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W Europie po raz pierwszy zorganizowano go w 1990 r. we Francji. Jego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Patronat nad konkursami sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ten cieszy się w naszej szkole ogromnym powodzeniem. W tym roku przystąpiło do niego 19 uczniów z klas IV- VIII. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, Wojtkowi serdecznie gratuluję i zapraszam ponownie za rok.

Bogumiła Angel

 

Galeria zdjęć


Kolejny sukces w Ogólnopolskim Konkursie z języka niemieckiego „Olimpus”

15 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego OLIMPUS, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru sprawdzającego wiadomości z zakresu słownictwa, gramatyki oraz rozumienia przeczytanego tekstu.
Zmagania językowe okazały się być prawdziwą przyjemnością, w szczególności dla uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. A zostali nimi :

III miejsce Bartosz Bojdak
IV miejsce Wojciech Podgórski
V miejsce Małgorzata Komor
VI miejsce Marek Jendryaszek

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznych zmaganiach z językiem niemieckim.

Maria Sikora

Galeria zdjęć


Realizacja projektu „Löwenzahn – Mniszek Lekarski chwast czy roślina lecznicza” na lekcjach języka niemieckiego

Wśród wielu projektów językowych realizowanych na zajęciach języka niemieckiego w PSP w Naroku największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził projekt o tematyce przyrodniczej „ Löwenzahn” Głównymi celami projektu było opanowanie i wzbogacenie słownictwa związanego z roślinami łąkowymi, poznanie roślin zielarskich oraz rozwój i znaczenie lecznicze Mniszka lekarskiego. Projekt obejmował nie tylko zajęcia. językowe i typowo przyrodnicze, ale również plastyczne, kulinarne, eksperymentalne, muzyczne i literackie. Podsumowaniem projektu było wykonanie Laptopów z materiałów wypracowanych na zajęciach oraz degustacja przygotowanego miodu i soku z Mniszka lekarskiego na Festynie Rodzinnym 16 czerwca na boisku sportowym.

Maria Sikora

Galeria zdjęć


Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

Co roku przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie we PSP w Naroku wybierają w demokratycznych wyborach swoich przedstawicieli do władz Samorządu Uczniowskiego na kolejny rok szkolny.
W poniedziałek 17 czerwca odbyły się takież właśnie wybory do SU oraz na opiekuna Samorządu. W komisji wyborczej zasiadły uczennice klasy VIII Justyna Giesa, Julia Krause i dotychczasowa przewodnicząca Izabela Buhl. Największą ilość głosów zdobyli następujący uczniowie : Marek Jendryaszek, Emilia Swora. Izabela Łupak, Zuzanna Wawrzkiewicz, Bartosz Bojdak oraz Katarzyna Lachnik. Opiekunem SU została po raz kolejny Pani Maria Sikora nauczyciel j. niemieckiego. Uczniowie wybierali również Rzecznika Praw Ucznia, którym w roku szkolnym 2019/2020 będzie dotychczasowa Pani Rzecznik Agnieszka Chojnacka nauczyciel j. angielskiego. Życzę w nowym roku szkolnym wiele pozytywnej energii i mnóstwo ciekawych pomysłów w działaniu na rzecz szkoły i środowiska dla nowo wybranych.   

Maria Sikora


Stypendia Wójta Gminy Dąbrowa

Galeria zdjęć


„Rodzinnie i wesoło”

Piękna pogoda, wspaniała, rodzinna atmosfera, występy artystyczne uczniów i obecność wielu uczestników oraz mnóstwo atrakcji towarzyszyło w dniu 16.06.2019 r. kolejnemu „Festynowi Rodzinnemu” w Naroku, który odbył się na boisku miejscowego LZS. Tym razem z inicjatywy pani sołtys Marii Śmigielskiej festyn zorganizowany został wspólnie przez naszą szkołę i Radę Sołecką. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego,
że impreza była bardzo udana i miała tak niezwykłą atmosferę

Przemysław Gajos

Galeria zdjęć


Spotkanie z ciekawym człowiekiem

W poniedziałek 10 czerwca odbyło się spotkanie dla uczniów klasy 7 i 8 z kapitanem żeglugi Stanisławem Domańskim z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie Koźlu. Pan kapitan opowiadał na temat żeglugi morskiej i śródlądowej, o dalekich rejsach statkami. Zachęcił nas do zainteresowania się wyżej wymienioną tematyką zawodoznawczą. Bliskość rzeki Odry może skłaniać młodzież do wyboru reprezentowanego zawodu przez kapitana. Sposób przekazu był bardzo interesujący i mogliśmy pomarzyć sobie o dalekich podróżach. Uczniowie klasy 7 i 8 usłyszeli również o nauczaniu i praktykach zawodowych w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Wizyta pana Stanisława była niezwykłym, pouczającym wydarzeniem.

Uczennica klasy VIII Natalia pod opieką doradcy zawodowego Małgorzaty Kolanko


Wycieczka do Warszawy

Uczniowie klas 5-8 pod opieką swoich wychowawczyń w dniach 4-6 czerwca przebywali na wycieczce w Warszawie. Zwiedzanie rozpoczęło się od wejścia na Stadion Narodowy, gdzie uczniowie na trybunach mogli poczuć się jak prawdziwi kibice, by potem przejść do pomieszczeń, które zajmują piłkarze. Następnego upalnego dnia udali się pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mieli okazję zobaczyć zmianę warty. Kolejnym punktem programu były najważniejsze zabytki stolicy. Duże wrażenie wywarła na uczniach wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, a chwilę wytchnienia od upału dał odpoczynek w warszawskich Łazienkach.Wyjazd dał wiele nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.

Galeria zdjęć


Międzyszkolny Konkurs Aktorskiego Czytania

Już po raz drugi 14 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Aktorskiego Czytania, którego organizatorkami były panie Iwona Adam i Grażyna Frejus. Uczniowie z czterech szkół aktorsko zaprezentowali wybrane teksty literackie. Niektórzy z nich wykorzystali również piękne rekwizyty pasujące do tematyki prezentowanego utworu. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Pani wójt Katarzyna Gołębiowska – Jarek, zastępca wójta Marcin Oszańca oraz Pani dyrektor przedszkola w Naroku Gizela Przybyła, która jednocześnie pełniła funkcję przewodniczącej jury. Aktorskie czytanie niespełna dwudziestu uczestników jury oceniło następująco:

Kategoria klas I-IV:

I miejsce – Zuzanna Żmudź - PSP w Chróścicach

II miejsce – Marlena Pantke – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Boguszycach

III miejsce – Wanessa Ledwig – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Boguszycach

Kategoria klas V- VIII

I miejsce – Natalia Sztandera – PSP w Naroku

II miejsce – Paulina Kijowska – PSP w Naroku

III miejsce – Oliwia Młyńczak – PSP w Naroku.

Chwilę relaksu podczas emocjonującej rywalizacji zapewnili wszystkim uczniowie klasy VII, którzy przedstawili współczesną wersję ballady Adama Mickiewicza „ Lilije”, do której sami napisali scenariusz.

Iwona Adam

Grażyna Frejus

Galeria zdjęć


Bijemy rekord czytania

10 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Bijemy rekord czytania”. Odbywała się ona pod patronatem innej akcji - „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorkami w naszej placówce były panie Iwona Adam i Grażyna Frejus. W biciu rekordu czytania wspomogła nas Pani wójt Katarzyna Gołębiowska- Jarek, Pan dyrektor GZEASiP Grzegorz Jeziorański, Pan dyrektor Przemysław Gajos oraz pracownicy obsługi i nauczyciele. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa i pokazanie jak można pożytecznie spędzić czas wolny. Nasz rekord to 101 osób czytających wspólnie, za rok postaramy się go pobić.

Iwona Adam

Grażyna Frejus

Galeria zdjęć


„Zacznij dobrze dzień!”

Od 6 maja 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku przyłączyli się do kampanii społecznej

podkreślającej ważność relacji osobistych.

Zachęcamy wspólnie z rodzicami do codziennego porannego witania się !

Szkolny koordynator -pedagog: Małgorzata Kolanko


 

Uwaga – zmiana terminu wywiadówki!

Dyrektor PSP w Naroku informuje, że w dn., 08.05.2019 o godz. 17:00 odbędzie się wywiadówka połączona ze spotkaniem z Radą Rodziców i Radą Sołecką. Zmiana terminu wynika z propozycji Rady Sołeckiej dotyczącej wspólnej organizacji festynu w dn., 02.06.2019r.

Przemysław Gajos

Dyrektor PSP w Naroku


 

Szanowni Państwo

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi w okresie weekendu majowego tj. 02.05.2019,

szkoła deklaruje możliwość zorganizowania opieki w w/w dniu.

W związku z koniecznością zaplanowania zajęć opiekuńczych w tych dniach, zainteresowanych rodziców prosimy o przekazanie informacji

o potrzebie opieki w w/w dniach do sekretariatu szkoły do dnia 30.04.2019 do godz. 12:00 .

Powyższa informacja zostanie również umieszczona na stronie www.sp_narok.wodip.opole.pl

i na tablicy ogłoszeń.


W związku z zawieszeniem strajku, lekcje od poniedziałku 29.04.2019 r. odbywają się normalnie zgodnie z planem.    

Przemysław Gajos

Dyrektor PSP w Naroku


Opłata za obiady - maj 2019 - płatne do 30.04.2019 r.

33 zł

Ewentualny zwrot za obiady dla osób, które zrezygnują z wykupienia obiadów w maju 2019 wynosi 27 zł


W wielkanocnym nastroju

W sobotę 13 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Żelaznej odbyła się pierwsza edycja Biesiady Wielkanocnej, którą urozmaicili artystycznie przedszkolaki z Żelaznej oraz uczniowie szkoły podstawowej w Naroku. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Marii Sikory przestawili tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy, które wprowadziły wiosenno - wielkanocny nastrój. Podziękowania należą się Radzie Rodziców za przygotowanie stoiska z wielkanocnymi ozdobami cieszącymi się wielkim zainteresowaniem wśród uczestników biesiady wielkanocnej połączonej z kiermaszem.

                                                                                                                                    M. Sikora

Galeria zdjęć


Drodzy Uczniowie

26 kwietnia 2019 r. odbędzie się Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus - Matematyka.Plus.

Do konkursu powinno przystąpić 23 uczniów z klas IV-VIII, którzy zadeklarowali chęć udziału u nauczyciela matematyki,

jeszcze w marcu. Zapraszam Was jutro do rywalizacji o tytuł laureata.

Przemysław Gajos

Dyrektor PSP w Naroku


Uwaga!

Od 24 kwietnia szkoła jest czynna w godz. 7:15 do 15:30. Lekcje i zajęcia opiekuńcze będą się odbywały w miarę możliwości, zgodnie z planem.

Wszelkich informacji udziela wyłącznie dyrektor szkoły.

Przemysław Gajos

Dyrektor PSP w Naroku


W dn. 24.04.2019 szkoła jest czynna w godz. 7:15 do 15:30 zapewniamy zajęcia opiekuńcze

i w miarę możliwości zajęcia dydaktyczno – wychowawcze (lekcje).

Przemysław Gajos

Dyrektor PSP w Naroku


Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie klasy VIII

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w naszej szkole zgodnie z planem.


Szanowni Państwo – rodzice uczniów PSP im. Jana Pawła II w Naroku

W związku z realną groźbą strajku w oświacie informuję, że w wyniku referendum strajkowego i podjętych przez większość pracowników szkoły decyzji nasza szkoła może przystąpić od dnia 08.04.2019 r. do akcji strajkowej. W czasie trwania strajku większość zajęć dydaktycznych nie będzie mogła się odbywać – będą mogły odbywać się tylko zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Jeśli Państwo możecie zapewnić opiekę w domu to będziemy wdzięczni.

PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ!

Rodzic pracujący może skorzystać z uprawnień:

1. Art. 188.[Dni wolne na opiekę nad dzieckiem] KP

§1.Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin albo 2 dni (z zachowaniem prawa do wynagrodzenia)

2.Art.1672. [Urlop na żądanie] KP Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.

3. Może ubiegać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o zasiłek opiekuńczy dla rodziców i opiekunów dzieci do 8 roku życia w liczbie do 60 dni.

Aktualne informacje dotyczące strajku będą podawane na stronie internetowej szkoły: http://sp_narok.wodip.opole.pl/

Przemysław Gajos

Dyrektor PSP w NarokuXX Gminny Konkurs Kroszonkarski

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Kroszonkarskim zorganizowanym 4 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Chróścinie.
Oto wyniki:
I miejsce - technika oklejanie - Natalia Szdzuy kl. VII
II miejsce - technika oklejanie - Emilia Swora kl. VII
II miejsce - technika batik - Julia Krause kl. VIII
II miejsce - technika rytownicza - Iwona Komor kl. VIII
Gratulujemy uczniom sukcesów, zaangażowania, talentu, a przede wszystkim fascynacji i przywiązania do tradycji zdobienia jaj wielkanocnych.

Bogumiła Angel

Galeria zdjęć


Szkolny Konkurs Kroszonkarski

1 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Kroszonkarski. Uczniowie zdobili jajka następującymi technikami: wydrapywanie, oklejanie, trawienie i batik. Z dziewięciorga uczestników sześcioro zakwalifikowało się do etapu gminnego. Są to: Katarzyna Simora, Julia Krause, Weronika Lauch, Natalia Szdzuy, Iwona Komor oraz Emilia Swora. Wszystkie prace były zrobione na bardzo wysokim poziomie. Gratuluję uczestnikom pomysłów, zapału i dziękuję za zaangażowanie. :)

Bogumiła Angel


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 21.03.2019 klasa VIII w ramach godzin doradztwa zawodowego brała udział w Dniach Otwartych w szkołach średnich w Opolu. Uczniowie naszej klasy odwiedzili Liceum Ogólnokształcące nr. VIII im. Aleksandra Kamińskiego, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, Zespół Szkół Mechanicznych, Opolski Elektryczniak oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr. I im. Mikołaja Kopernika. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną, poznać warunki rekrutacji do szkół i zobaczyć jak będzie wyglądała ich nowa szkoła.

M. Kolanko i A. Chojnacka


„Im Garten der Poesie – W ogrodzie poezji”

„Im Garten der Poesie”- to motto tegorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Języku Niemieckim, który odbył w środę 27 lutego 2019 r.
w PSP im. Jana Pawła II w Naroku.
O najlepsze miejsca oraz zakwalifikowanie się do rejonowego etapu walczyło 20 uczestników z czterech szkół podstawowych oraz gimnazjów gminy Dąbrowa. Każdy z uczestników recytował dwa utwory poetów śląskich w języku niemieckim. Po wysłuchaniu recytowanych wierszy komisja w składzie Maria Sikora, Anna Dudek oraz Ewa Jagiełło oceniła występy uczestników i wyłoniła laureatów.
Klasy I- III zakończyły swoje eliminacje na etapie gminnym, zaś laureaci klas I-VIII oraz gimnazjów będą reprezentowali gminę na etapie rejonowym w Prószkowie. Wśród laureatów znalazła się liczna grupa uczniów naszej szkoły. Serdeczne podziękowania dla Koła MN w Naroku oraz Rady Rodziców za wsparcie finansowe na nagrody oraz poczęstunek dla uczestników konkursu i zaproszonych gości.
Jak co roku gościnnie z programem artystycznym w języku niemieckim wystąpiły przedszkolaki z PP im. Świętego Franciszka z Asyżu w Naroku.

Wyniki konkursu :

KLASY I-III

I miejsce Maciej Bernacki , Lena Woźniak ( PSP Chróścina )
II miejsc Martyna Koziarska, Bianka Kacuba ( PSP Chróścina)
III miejsce Karolina Kijowska, Filip Czernia ( PSP Narok)

KLASY IV- VIII

I miejsce Małgorzata Komor ( PSP Narok)
II miejsce Tomasz Pek ( PSP Narok)
II miejsce Fabian Kacuba ( PSP Chróścina)
III miejsce Natalia Sztandera, Paulina Kijowska ( PSP Narok)

GIMNAZJA

I miejsce Elżbieta Lach ( PG Żelazna)
II miejsce Kinga Kacuba ( PG Chróścina)
III miejsce Wiktoria Karakuła ( PG Dąbrowa)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów, a laureatom życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

Odpowiedzialną za zorganizowanie konkursu była Maria Sikora nauczyciel języka niemieckiego w PSP w Naroku.

Galeria zdjęć


I LOVE YOU

14 lutego w naszej szkole świętowaliśmy WALENTYNKI. Jest to dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. W tym dniu, specjalna Poczta Walentynkowa rozdawała w klasach serduszka i listy miłosne. Szkolny amorek nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy chcieli obdarować ukochaną osobę miłosnym wierszykiem. W tym roku szkolnym amorkiem został Paweł Żołnierczuk, a pomagała mu cała klasa V.

A. Chojnacka

Galeria zdjęć


DZIEŃ CHOREGO

W dniu 11 lutego uczennice klasy V i VIII, należące do Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły wystąpiły w salce wiejskiej w Naroku na uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorego. Dzień ten ustanowił 13 maja 1992 r. papież Jan Paweł II w 75. rocznicę objawień fatimskich i 11. rocznicę zamachu na jego życie.

Zarówno człowiekowi zdrowemu jak i choremu łatwiej jest żyć, gdy pogodnie i z uśmiechem patrzy na świat, zatem w tym roku występ odbył się w radosnym tonie. Wspólnie z Chorymi zaśpiewano wiele wszystkim dobrze znanych piosenek. Pełen pogodnej nuty był również występ Pauliny Kijowskiej, która grając na skrzypcach radosne melodie, wywołała uśmiech na niejednej twarzy. Na koniec wszystkim gościom złożono życzenia i wręczono skromne upominki.

Życzenia z okazji Dnia Chorego:
Dzisiaj wasze święto
Seniorzy kochani
My, mali uczniowie
Życzenia składamy.
Niech Wam sprzyja szczęście,
Niech Wam zdrowie służy.
I cieszcie się życiem
Sto lat albo dłużej.
I niech Was nie bolą
Biodra i kolana,
Byście mogli tańczyć
Do białego rana.
I niech się podnoszą
Wam życiowe stopy,
Bo weszliśmy już do Europy.

Joanna Lachnik


Stypendia Wójta Gminy Dąbrowa

24 stycznia Pani Wójt Katarzyna Gołębiowska- Jarek wręczyła stypendia naszym najzdolniejszym uczniom.
Serdecznie gratulujemy młodzieży i ich rodzicom wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć


Hej, kolęda, kolęda!

Tegoroczny konkurs kolęd i pastorałek organizowany przez PSP w Naroku odbył się w piątek,18.01.2019 r. w miejscowym kościele.
Uczestniczyło w nim 8 solistów i 5 zespołów kolędniczych z placówek gminnych oraz Chróścic, Niemodlina, Złotnik i Opola.
Konkurs odbył się w kategoriach: soliści i zespoły klas I-IV oraz soliści i zespoły klas V-VIII.
Każdy uczestnik miał do zaprezentowania jedną tradycyjną kolędę lub inny utwór o charakterze bożonarodzeniowym.
Właściwa intonacja, emisja i dykcja oraz wyraz artystyczny takie warunki postawiło jury uczestnikom XVIII międzyszkolnego konkursu kolęd i pastorałek.
Aurelia Wenzel i Hubert Labusga- jury konkursu- wysoko oceniło przygotowanie uczestników, a w szczególności akompaniament wykonywany samodzielnie.

Uczestnicy konkursu uplasowali się na następujących miejscach:

kategoria soliści kl. I-IV

I m-ce- Anna Janeczko PSP nr 24 Opole

II m-ce- Zuzanna Król SP TAK

III m-ce- Emilii Stotko PSP Chróścice

Wyróżnienie-Karolina Pampuch ZSP Złotniki

kategoria zespoły kl. I-IV

I m-ce-PSP Chróścice op. D. Trojan

kategoria soliści kl. V-VIII

I m-ce Paulina Kijowska PSP Narok

I m-ce Joanna Paluszkiewicz PSP Niemodlin

II m-ce Maciej Lisowski PSP Chróscice

Wyróżnienie – Fabiana Łabusz PSP nr 24 Opole

kategoria zespoły kl. V- VIII

I m-ce – PSP Chróścina op. A. Pluta

II m-ce – PSP Narok op. M. Litwiniec

II m-ce- PSP Chróścice op. D. Trojan

Wyróżnienie - ZSP Złotniki

Soliści i zespoły otrzymali cenne nagrody i wiele innych prezentów ufundowanych przez sponsorów z Naroka , Skarbiszowa, Dąbrowy i Opola. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom i firmom za wielką hojność. Organizatorzy szczególne pragną podziękować ks. prob. Witoldowi Walusiakowi za udostępnienie kościoła i wsparcie inicjatywy. Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie i gorący aplauz, rodzicom dziękujemy za sprawną obsługę konkurs. Każda pomoc przy organizacji konkursu jest nieoceniona. Za co wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Litwiniec

Galeria zdjęć


Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap gminny

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku była kolejny już raz organizatorem etapu gminnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. 9 stycznia 2018 roku 5 uczestniczek z szkół podstawowych gminy Dąbrowa, w tym 4 uczennice miejscowej szkoły Emilia Swora, Julia Krause, Justyna Giesa oraz Małgorzata Komor walczyły o zakwalifikowanie się do kolejnego etapu konkursu.

Maria Sikora


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W NAROKU
SERDECZNIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU W:
MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK

który odbędzie się 18 stycznia (piątek) 2019r. o godz. 10:00 w kościele pw. św. Floriana w Naroku.

Prezentacja odbędzie się w następujących kategoriach:

Grupa wiekowa klas I – III

- kategoria soliści
– kategoria zespoły

Grupa wiekowa klas IV – VIII

- kategoria soliści
– kategoria zespoły

- szkołę może reprezentować jeden zespół i jeden solista w każdej kategorii,

- soliści i zespoły zaprezentują jeden utwór do wyboru - tradycyjną polską kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce bożonarodzeniowej

- zgłoszenia należy nadsyłać faxem pod numerem 77 464 20 02 lub pocztą do 11.01.2019 r.

- zgłoszenia i regulamin do pobrania regulamin/zgłoszenia

Organizatorzy


Spotkanie kolędowe

Na bożonarodzeniowym spotkaniu koła DFK w Naroku w ostatnią niedzielę grudnia uczennice naszej szkoły przybliżyły zaproszonym gościom tradycje bożonarodzeniowe oraz zaprosiły do wspólnego kolędowania w języku polskim i niemieckim. To już coroczna tradycja wspólnego kolędowania uczniów PSP w Naroku z członkami koła Mniejszości Niemieckiej. Dzięki trwałej i owocnej współpracy realizowany jest miedzy innymi projekt marcinkowy oraz organizacja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji w Języku Niemieckim.

Maria Sikora

Galeria zdjęć


Galeria zdjęć


Konkurs na najpiękniej udekorowaną choinkę

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przeprowadzono międzyklasowy konkurs „Na najpiękniej udekorowaną klasową choinkę”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu ozdób i udekorowanie przez każdą klasę choinki, która jakby nie patrzyć, jest niekwestionowaną bohaterką Świąt Bożego Narodzenia. Komisja w składzie; Małgorzata Kolanko oraz Magdalena Kurpierz – Sąsiadek oceniając uwzględniła zaangażowanie, pomysłowość i estetykę w przystrajaniu świątecznego drzewka. Nie tylko tradycyjne bombki czynią choinkę piękną, ale staje się ona wyjątkowa, gdy powiesimy na niej ozdoby wykonane ręcznie, takie, jakich nie ma w żadnym sklepie.

W grupie wiekowej I-III zwyciężyły choinki klasy II i III, a w grupie starszej I miejsce zajęła klasa V, zaś II miejsce przypadło klasie IV.

Galeria zdjęć

M. Sikora


Świąteczny Pchli Targ

Przed świętami w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego miał miejsce dwudniowy kolejny już Pchli Targ. Ideą całej zabawy była forma „wyprzedaży przedświątecznej”, na której uczniowie wymieniają lub sprzedają za przysłowiową złotówkę przyniesione przedmioty typu : gry, zabawki, puzzle, maskotki oraz książki. To ciekawa forma pozbycia się dobrze utrzymanych, niepotrzebnych i często nieużywanych rzeczy, ale również okazja do zakupu ciekawych przedmiotów.

M. Sikora

Galeria zdjęć


Seminarium Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego

Publiczna Szkoła Podstawowa w Chróścinie była organizatorem i gospodarzem seminarium szkoleniowego Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego "Mała Ojczyzna - nasza wspólna sprawa". Nasza szkoła, która również jest członkiem stowarzyszenia uświetniła imprezę występem muzycznym o tematyce bożonarodzeniowej, a nauczyciel języka niemieckiego Pani Maria Sikora poprowadziła warsztaty „W świątecznym nastroju”. Formy zajęć były różnorodne - od rozpoznawania zapachów świątecznych, ćwiczeń językowych, po zadania plastyczne i kulinarne. Wzięło w nich udział ponad 40 dyrektorów szkół z całego województwa.

M.Sikora

Galeria zdjęć


Szanowni Państwo

Wychodząc naprzeciw potrzebom w zakresie zapewnienia opieki nad Państwa dziećmi w okresie przerwy świątecznej tj. 24.12.2018 r., 27–28.12.2018 r. oraz 31.12.2018 r. szkoła deklaruje możliwość zorganizowania opieki w w/w dniach.

W związku z powyższym, zainteresowane osoby, prosimy o przekazanie informacji o potrzebie opieki, w danym dniu, do sekretariatu szkoły (do dnia 20.12.2018 r. do godz. 13:00).

Dyrektor Przemysław Gajos


Wizyta uczniów klasy VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku na Politechnice Opolskiej

W mikołajowy dzień uczniowie klasy VIII udali się z wizytą na Politechnikę Opolską. Nasz przewodnik pan Tomasz Ciecierski zapoznał ich z historią powstania tak ważnej instytucji oświatowej i oprowadził po Instytucie Konfucjusza. Zajęcia z chińskiej kaligrafii były jedną z atrakcji. W Instytucie Konfucjusza młodzi ludzie z zaciekawieniem i zaangażowaniem poznawali pierwsze chińskie słowa. Pod opieką lektor Instytutu ??? – Zhao Weiwen poznawali zwroty grzecznościowe oraz w praktyce ćwiczyli chińską kaligrafię. Kaligrafia była dodatkowym wyzwaniem i cennym doświadczeniem. Zajęcia z Zhao Weiwen prowadzone były w języku angielskim i chińskim. W czasie odwiedzin II kampusu uczniowie odwiedzili laboratorium wysokich napięć i robotyki. Pokaz robotów i zajęcia z robotyki pochłonęły chłopców bezgranicznie. Z wypowiedzi uczniów wynika, że chętnie w przyszłości wybraliby taką ścieżkę kariery zawodowej.

M. Kolanko, A. Chojnacka

Galeria zdjęć


Mikołaj 2018

Galeria zdjęć


Uwaga!

W dniu 04.12.2018 r. o godz. 17:00 odbędą się wywiadówki w klasach

(zostaną m.in. przekazane informacje o zagrożeniu ocenami niedostatecznymi oraz informacje

o proponowanych ocenach semestralnych).


 

NIEWIDZIALNA KSIĘŻNICZKA

KRAKOWSKI IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY RONDO I TEATR MAŁGO wystąpił
na deskach Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku ze SPEKTAKLEM EDUKACYJNO- PROFILAKTYCZNYM pt. Niewidzialna Księżniczka

Tematyka spektaklu obejmowała treści związane z agresją wśród dzieci, pokazaniem wzorców dobrego zachowania, kształtowaniem pozytywnych relacji rówieśniczych. Profesjonalne aktorstwo, piękne kostiumy i muzyka oraz przestrzenna scenografia, składająca się z kilku różnokolorowych parawanów, na których znajdują się bajkowe tła między innymi młyna, zamku, lasu, cyrku, renesansowego miasteczka i gwiazdy.
"Niewidzialna księżniczka" opowiada historię dziewczynki Klary mieszkającej w królestwie króla Gwoździka. Wiele lat temu rodzina Klary została wygnana z dworu do opuszczonego zamczyska. Matka bohaterki- niegdyś nadworna lekarka - utraciła pamięć podczas napadu na karetę z małym królewiczem. Ojciec Klary zajmował się tworzeniem scenografii podczas wszelkiego rodzaju uroczystości. Klara- przy pomocy taty i Rybki - gadatliwego sługi astrologa Gradobusa- odnajduje Wielką Księgę Mądrości, w której zapisane są przeróżne zaklęcia, w tym jak stać się niewidzialnym i odzyskać utraconą pamięć. Będąc niewidzialną Klara pokonuje złego astrologa Gradobusa i pomaga odzyskać pamięć mamie.
Ta piękna baśń kończy się słowami "Zło musi doczekać się kary, a dobro zwyciężyć ! Bo dobro silniejsze jest zawsze niż wszelkie czary!"
Uczniowie wzięli sobie do serca powyższą dewizę. Czas spędzony ze sztuką był bezcenny. Dziękujemy za organizację spektaklu pani Barbarze Kobienia.

Pedagog: Małgorzata Kolanko

Galeria zdjęć


Obchody Św. Marcina w Naroku

Dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w Publicznej Szkole Podstawowej w Naroku zrealizowano projekt "Martinsfest”. Jego pomysłodawczynią i realizatorką była Maria Sikora.
Głównym celem projektu było kultywowanie miejscowych tradycji poprzez zajęcia warsztatowe oraz zorganizowanie obchodów Św. Marcina. Wszystkie organizacje wiejskie oraz Rada Sołecka i Rada Rodziców włączyły się w przygotowania tego święta, wspierając je również finansowo. Uczniowie PSP w Naroku przedstawili dwujęzyczny program artystyczny, przygotowany przez nauczycielki języka niemieckiego, a przy ognisku zaprezentowali piosenki z okazji 100-lecia niepodległości. Nie zabrakło oczywiście pysznych rogali i orszaku Marcinowego z lampionami w biało-czerwonych kolorach. Całość zwieńczyła biesiada przy ognisku. Muzycznie umilała ją Gminna Orkiestra Dęta.

M. Sikora

Galeria zdjęć


Bieg Niepodległości

Wyniki uczniów PSP w Naroku:

7-8-latki (chłopcy)

4 miejsce - Patryk Knosala

5 miejsce - Jan Lewandowski

9-10-latki (chłopcy):

1 miejsce Filip Puchała

9-10-latki (dziewczęta):

6 miejsce Emilia Gajda

13-15-latki (chłopcy):

7 miejsce Szymon Wróblewski

Galeria zdjęć


100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Galeria zdjęć

Odpłatność za obiady w PSP Narok

(płatne w sekretariacie szkoły)

Miesiąc

Kwota/liczba dni

(3 zł za obiad)

Płatne do …

Styczeń

54 zł (18 dni)

21.12.2018

Luty

42 zł (14 dni)

25.01.2019

Marzec

63 zł (21 dni)

27.02.2019

Kwiecień

45 zł (15 dni)

29.03.2019

Maj

60 zł (20 dni)

30.04.2019

Czerwiec

39 zł (13 dni)

31.05.2019


„EDUKACJA + SEGREGACJA”

To już V edycja konkursu ekologicznego organizowanego na terenie naszej gminy wśród przedszkolaków i uczniów, gdzie wygraną mierzy się ilością zebranych odpadów do powtórnego wykorzystania. Bardzo dobrze, że stan naszego środowiska przyrodniczego jest ważny dla najmłodszych mieszkańców gminy i swoim zaangażowaniem dają przykład dorosłym.
Podsumowanie zmagań odbyło się 30 października w Naroku. Współgospodarzami byli: Publiczne Przedszkole im. Św. Franciszka z Asyżu
i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. Uczniowie i przedszkolaki stawili się wraz ze swoimi opiekunami,
a nagrody wręczali Sekretarz Gminy Dąbrowa pan Janusz Staszowski i główny specjalista gospodarki odpadami pan Grzegorz Wocka.
Dzięki swoim wychowankom nasza szkoła zajęła IV miejsce. Uczniowie kl. V przedstawili nowoczesną i ekologiczną wersję znanej bajki „Jaś i Małgosia”. Dziękujemy rodzicom za smaczny poczęstunek.

Irena Świec - Libawska

Galeria zdjęć


OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywał się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”. Gościem specjalnym podczas uroczystego zakończenia tygodnia kariery był ŁUKASZ JAKÓBIAK- dziennikarz, mówca motywacyjny, youtuber , który jako jeden z pierwszych w Polsce stworzył internetowe talk-show na You Tube.Klasa VIII wzięła udział w warsztatach, których celem było zainspirowanie młodych ludzi do rozwoju, zwiększenie motywacji do działania a przede wszystkim uświadomienie, że spełnienie marzeń związanych z życiem osobistym i zawodowym w dużej mierze zależy od nich samych, muszą tylko uwierzyć. Przy okazji wizyty w Opolu, uczniowie odwiedzili tez Uniwersytet Opolski, gdzie mogli zapoznać się z bogatą oferta uczelni.

A. Chojnacka, M. Kolanko

Galeria zdjęć


Rodziców zapraszamy do udziału w wywiadówce,

która odbędzie się 23.10.2018 r. (wtorek) o godz. 17.00


X ROCZNICA NADANIA NASZEJ SZKOLE IMIENIA JANA PAWŁA II

W dniu 16 października 2018 r. - dokładnie 40 lat od wyboru na Stolicę Piotrową - nasza szkoła obchodziła10 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II oraz uroczystego wręczenia sztandaru. Uroczystość ta miała miejsce dokładnie 16 października 2008 r. podczas liturgii sprawowanej przez ks. biskupa Pawła Stobrawę, który w tym dniu dokonał także poświecenia popiersia Jana Pawła II znajdującego w holu szkoły. Od tego czasu mottem przewodnim działalności naszej szkoły stały się słowa tego Wielkiego Papieża wyszyte na sztandarze, które wypowiadał do młodych Polaków:
„MUSICIE OD SIEBIE WYMAGAĆ
NAWET GDYBY INNI - NIE WYMAGALI”
Obchody 10 – lecia rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Naroku, której przewodniczył ks. Witold Walusiak. Obecna na niej  była społeczność szkolna, zaproszeni goście oraz rodzice i mieszkańcy. Po mszy św. w przepięknej scenerii kościelnejabsolwentka naszej szkoły Jessica Glombek wykonała nastrojowy utwór „Człowieczy los” i tym samym wprowadziła nas do wzruszającego przedstawienia pt.: „Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty”. W trakcie tej wyjątkowej uroczystości, którą przygotowała pani katechetka, uczniowie kl. VIII poprzez pantomimę, przypomnieli wszystkim obecnym gościom i uczniom naszej szkoły najważniejsze fragmenty z życia Karola Wojtyły i wsłuchali się w słowa, które Jan Paweł II wypowiedział do młodzieży:
"Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież.
Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia,
wołam w przeddzień Święta Zesłania,
wołam wraz z wami wszystkimi:
Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi.
Tej ziemi!"
Te słynne słowa zmieniły Polskę i dały naszym rodakom nadzieje, odwagę i wiarę.Czy może więc dziwić fakt, że społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku zapragnęła, aby właśnie on stał się naszym patronem?
Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce na terenie szkoły, gdzie złożono kwiaty pod popiersiem patrona. Pani Maria Sikora otrzymała z rąk dyrektora szkoły podziękowania za trud wkładany w nauczanie i wychowanie uczniów oraz podejmowanie wielu cennych inicjatyw na rzecz szkoły.
Następnie wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia. Głos zabrał m.in. wójt Gminy Dabrowa pan Marek Leja i przedstawicielka Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego pani Jolanta Ślemp . Pogratulowali oni szkole dotychczasowych osiągnięć i życzyli dalszych sukcesów i kierowania się we wszelkich działaniach postawą swojego patrona. J. Lachnik    
                            Galeria zdjęć                                            

 

Kabaretowo obchodzono Dzień Nauczyciela w PSP w Naroku

      12 października świętowano w PSP im. Jana Pawła II w Naroku Dzień Edukacji Narodowej zwany Dniem Nauczyciela. W części artystycznej uczniowie przedstawili przygotowany pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Marii Sikory program, w którym wcielili się w role swoich nauczycieli. Gromkie brawa i śmiech na twarzach uczniów oraz gości dowodzi, że program bardzo wszystkim się podobał. Nie zabrakło również życzeń, podziękowań, kwiatów oraz symbolicznych upominków dla nauczycieli, pracowników obsługi oraz zaproszonych na tę uroczystość emerytów.

Izabela Buhl

Galeria zdjęć


Pasowanie Pierwszoklasistów

Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów kl. I, była ważnym wydarzeniem w naszej szkole. Część artystyczna przygotowana przez pierwszoklasistów wypadła wspaniale. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki przed zaproszonymi na tę uroczystość rodzicami oraz nauczycielami. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy
oraz prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Po uroczystej akademii pierwszoklasiści z rodzicami i wychowawcą spotkali się przy słodkim poczęstunku.

Wychowawca kl. I – Małgorzata Litwiniec

Galeria zdjęć 


Dzień Chłopaka

Galeria zdjęć 


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28.09.2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na korytarzu szkolnym powstała gazetka, a w klasach
IV- VIII uczniowie poddawani byli egzaminowi ze znajomości tabliczki mnożenia. Zorganizowano komisje i patrole egzaminacyjne na korytarzach szkolnych. Egzaminowano uczniów, pracowników szkoły, nauczycieli oraz rodziców przyprowadzających i odbierających dzieci ze szkoły. Kulminacyjnym punktem dnia było przyznanie tytułów Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Bogumiła Angel

Galeria zdjęć 


Odpłatność za obiady w PSP Narok

(płatne w sekretariacie szkoły)

Miesiąc Kwota/liczba dni (3 zł za obiad) Płatne do …
Wrzesień 2018 45 zł (15 dni) 06.09.2018
Październik 2018 69 zł (23 dni) 28.09.2018
Listopad 2018 60 zł (20 dni) 30.10.2018
Grudzień 2018 45 zł (15 dni) 30.11.2018

Dożynki w Naroku

Podobnie jak w latach poprzednich, zgodnie z piękną tradycją PSP w Naroku włączyło się w obchody miejscowych dożynek parafialnych, których mottem przewodnim było hasło„ Od Naroka do Naroka”. Są tylko dwie na świecie miejscowości o tej nazwie: Narok w powiecie opolskim w gminie Dąbrowa i Narok w Kenii, około stu kilometrów na zachód od Nairobi.
Święto rozpoczęło się mszą dożynkową w kościele parafialnym, na której poświęcono przepiękną koronę dożynkową oraz przyniesione prze uczniów i przedszkolaków kosze napełnione owocami i warzywami. Barwny korowód dożynkowy, w którym brali również udział uczniowie przejechał ulicami Naroka. Dekoracja przed budynkiem szkoły przedstawiała wioskę afrykańską z palmami i zwierzętami safari. Uczniowie naszej szkoły w części artystycznej przedstawili program, który przybliżył kulturę afrykańską. Jak na śląski region przystało, nie obyło się też bez Murzynka mówiącego gwarą śląską.

                          M. Sikora

 Galeria zdjęć 


Witaj szkoło, żegnajcie wakacje!

3 września po uroczystej mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Floriana w Naroku przeszliśmy z pocztem sztandarowym na boisko szkolne. Tam oficjalnego otwarcia nowego roku szkolnego dokonał dyrektor szkoły pan Przemysław Gajos. W swoim przemówieniu przywitał bardzo serdecznie uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Szczególnie ciepło odniósł się do pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Następnie nasi nowi koledzy otrzymali pełne słodyczy rogi obfitości, aby pierwszy dzień w szkole był mile wspominanym dniem w ich życiu.

Życząc wszystkim pomyślnego roku szkolnego pan dyrektor podkreślił, że nauczanie i uczenie powinno wiązać się z radością.

                                                                          Przewodnicząca SU - Izabela Buhl

 Galeria zdjęć 


STRONA GŁÓWNA